Ветмедицина Чернігівщини

Інформаційний сайт,
що висвітлює аспекти роботи служби ветеринарної медицини регіону, діяльність державних ветеринарних установ та приватних фахівців ветеринарної медицини, які процюють за ліцензіями.

Заходи щодо ліквідації африканської чуми свиней в с. Охрамієвичі Корюківського району

30.08.2014 в с. Охрамієвичі Корюківського району Чернігівської області, в особистому господарстві гр. Пилипець Л.Г. було виявлено захворювання двох свиней.

При здійсненні клінічного огляду хворих тварин були виявлені клінічні ознаки характерні для африканської чуми свиней (АЧС). Лікарями ветмедицини було прийнято рішення про забій тварин та проведення лабораторних досліджень на АЧС.

При дослідженні відібраного біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) було встановлено діагноз на АЧС (експ. № 003743 п.м./14 від 31.08.2014). Про виявлення захворювання 01.09.2014 було повідомлено Міжнародне епізоотичне бюро (МЕБ).

При проведенні епізоотичного розслідування було встановлено що джерелом збудника АЧС найвірогідніше була дика фауна. Слід зазначити, що с. Охрамієвичі розташоване за 18 км. від кордону з Російською Федерацією, яка є неблагополучною по АЧС з 2007 року. В Брянській області, яка межує із Чернігівською областю з початку 2014 року зареєстровано 3 випадки АЧС, в тому числі 2 - в дикій фауні.

Для локалізації та недопущення подальшого розповсюдження збудника інфекції 31.08.2014 було проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Корюківській районній державній адміністрації, а 01.09.2014 - засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській обласній державній адміністрації, рішеннями яких затверджено «План заходів по оздоровленню території с. Охрамієвичі, Корюківського району від африканської чуми свиней», обов’язковий до виконання всіма причетними органами влади місцевого рівня.

31.08.2014 було встановлено карантин, епізоотичним осередком АЧС визначено територію с. Охрамієвичі.

З метою недопущення розповсюдження збудника захворювання встановлено 5 карантинних ветеринарно-міліцейських пости, на яких забезпечено перевірку та дезінфекцію індивідуального та громадського призначення, заборонено вивезення продуктів і сировини тваринного походження, кормів та інших вантажів що могли бути джерелом або фактором передачі збудника інфекції. В період з 31.08.2014 року по 07.10.2014 року перевірено та дезінфіковано 749 одиниць автотранспорту.

Були створені спільні робочі групи з представників сільської ради, державної служби ветеринарної медицини, міліції, державної служби з надзвичайних ситуації району для проведення подвірних обходів, обліку, вилучення свиней та продуктів їх забою з метою знищення у визначеному місці.

01-02.09.2014 було проведено обхід всіх наявних в с. Охрамієвичі дворів (272) - забито безкровним методом та спалено всі виявлені 39 гол. свиней (без врахування 2 голів які захворіли).

Проведено дезінфекцію дворів (59 дворів) та дератизацію приміщень (площа 4920 м2). 10.09.2014 проведено повторну дезінфекцію дворів.

В зоні захисту (територія радіусом 4 км від с. Охрамієвичі, увійшло с. Червона Буда) - після обходу всіх дворів виявлено 2 гол. свиней в одному дворі, які були забиті безкровним методом та спалені. Проведено дезінфекцію.

Спеціалізованих господарств ні в епізоотичному осередку ні в зоні захисту не було.

В зоні нагляду (територія Корюківського, Городнянського, Коропського, Менського, Н.-Сіверського, Ріпкинського, Семенівського, Сосницького, Чернігівського та Щорського районів), спеціалістами державної служби ветеринарної медицини здійснено облік та постійно проводяться клінічні обстеження наявних тварин та їх щеплення проти класичної чуми свиней (10695 гол. з 31.08.2014). На сьогоднішній день хворих або підозрілих у захворюванні тварин не виявлено.

Постійно проводиться роз’яснювальна робота серед населення (3309 бесід, 506 інформаційних листівок, 3 статті в пресі) про небезпеку захворювання та заходи з недопущення занесення збудника захворювання в приватні господарства.

В зонах захисту та нагляду заборонено торгівлю тваринами, м’ясом та іншими продуктами свинарства на ринках.

При ліквідації спалаху АЧС компенсацію за вилучене поголів’я свиней з обласного бюджету отримали 38 фізичних осіб на суму 39 990,0 гривень.

З 31.08. по 07.10.2014 на території Чернігівської області проведено діагностичний відстріл 71 гол. диких кабанів, в тому числі 12 гол. в зоні захисту (депопуляція) та 31 гол. в зоні нагляду. Від усіх туш відібрано проби для дослідження (отримано негативний результат), туші спалені у визначених місцях.

На сьогоднішній день, завдяки злагодженій та оперативній роботі місцевих органів влади та причетних служб та відомств (ветеринарна служба, державна служба з надзвичайних ситуацій, органи правопорядку та ін.) спалах АЧС в Корюківському районі Чернігівської області вдалося ліквідувати та не допустити розповсюдження збудника хвороби в інші регіони України.

АЧС, карантин

Мапа регіонів

На жаль, Ви використовуєте застарілу версію оглядача, що не підтримує відображення інтерактивної карти.

Натисніть мапу для вибору регіону

Навіґація