Ветмедицина Чернігівщини

Інформаційний сайт,
що висвітлює аспекти роботи служби ветеринарної медицини регіону, діяльність державних ветеринарних установ та приватних фахівців ветеринарної медицини, які процюють за ліцензіями.

Нарада з міністром АПК щодо недопущення поширення АЧС

Нарада з міністром АПК щодо недопущення поширення АЧС

В адміністративному комплексі головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області 06 лютого 2015 року відбулась нарада за участі Міністра аграрної політики та продовольства Олексія Павленка. Нарада була присвячена питанням ліквідації спалахів африканської чуми свиней на території області в 2014 році.
Під час наради Олексій Михайлович наголосив, що найважливішими напрямками політики Уряду України сьогодення є пріоритетний розвиток аграрної галузі, оскільки саме її виробництво превалює серед експортованої до Європейського Союзу продукції. Цього будуть прагнути досягти шляхом залучення інвестицій, дерегуляцією аграрного ринку, збільшення квот для сільгоспвиробників на ринках ЄС. Принциповим лишається питання харчової безпеки країни.
Начальник головного управління ветеринарної медицини області Кульбако В.Д. зауважив, що питання АЧС стоїть гостро в області, але служба має потенціал та засоби для локалізації та подолання спалахів. Область прикордонна – протяжність державного кордону з Росією і Білоруссю майже 200 км.
В 2014 році в області було зареєстровано 10 неблагополучних щодо африканської чуми свиней пункти: 3 в приватному секторі та 7 в мисливських угіддях. Завдяки комплексним заходам вогнища вдалось негайно локалізувати. За 2 – 3 тижні було відшкодовано збитки населенню, завданих через вилучення у них підозрілих в зараженні тварин.
Роботі у вогнищах чуми предувала значна попередня робота: в області неодноразово проводились навчання з оперативного реагування у випадку виникнення спалаху африканської чуми свиней , створили резерв дезінфікуючих засобів, біопрепаратів, проводили широку роз’яснювальну роботу серед населення.
Зараз в області зареєстровано 2 неблагополучні пункти  по АЧС, проводиться моніторинг та вивчення ситуації в дикій фауні.
Заступник начальника Південно-Західної регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті Власенко О.А. доповів про роботу пунктів на кордоні Чернігівської області (Нові Яриловичі, Новгрод-Сіверський, Щорс).
Виконуючий обов’язки голови Чернігівської ОДА Журман С.М. зауважив що між керівництвом області та ветеринарною службою склалась тісна плідна співпраця. запевнив присутніх про необхідність збереження служби та можливість її подальшого утримання за кошти обласного бюджету.
Більше світлин з наради у Галереї.

нарада, АЧС, міністр агрополітики

Мапа регіонів

На жаль, Ви використовуєте застарілу версію оглядача, що не підтримує відображення інтерактивної карти.

Натисніть мапу для вибору регіону

Навіґація