Ветмедицина Чернігівщини

Інформаційний сайт,
що висвітлює аспекти роботи служби ветеринарної медицини регіону, діяльність державних ветеринарних установ та приватних фахівців ветеринарної медицини, які процюють за ліцензіями.

Про посилення контролю за проведенням антирабічних заходівГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСПЕКТОР ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Наказ
02.07.2014
м. Чернігів
№ 94
Про посилення контролю за проведенням антирабічних заходів

Відповідно до Закону України «Про ветеринарну медицину», з метою посилення контролю за проведенням антирабічних заходів, недопущення розповсюдження сказу на території області та на виконання розпорядження заступника Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 20.06.2014 року №59 „Про посилення контролю за проведенням антирабічних заходів”

НАКАЗУЮ:

1. Головним державним інспекторам ветеринарної медицини районів, міст:

1.1. Посилити контроль за виконанням антирабічних заходів, зокрема за організацією та проведенням щеплень тварин проти сказу, виконанням рішень Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при районних державних адміністраціях щодо оголошення неблагополучних пунктів, затвердженням заходів з ліквідації хвороби, визначенням границь неблагополучного пункту, проведенням заходів у неблагополучному пункті, рецидивами хвороб у раніше оголошених неблагополучними пунктах, щепленням всіх видів сприйнятливих тварин у неблагополучному пункті згідно з настановою з застосування вакцини, знищенням трупів хворих і підозрілих тварин, проведенням дезінфекції у неблагополучному пункті, обліком котів і собак, оформленням документації про проведену роботу, веденням обліку карантинування тварин, проведенням державного контролю за здійсненням антирабічних заходів тощо.

1.2. Карантинні обмеження в неблагополучному пункті щодо сказу знімати лише за умови виконання всіх заходів, передбачених чинною Інструкцією щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин, а також при отриманні негативних результатів серологічних досліджень не менше як від 5-ти диких м’ясоїдних тварин, відстріляних на неблагополучних територіях (в сільській місцевості).

1.3. Під персональну відповідальність взяти до неухильного виконання Інструкцію про заходи боротьби зі сказом тварин, затверджену наказом Міністерства сільського господарства і продовольства України 15 березня 1994 року № 5, зареєстровану в Міністерстві юстиції України 31 березня 1994 року за № 54/263, Програму оздоровлення території України від сказу на 2008-2015роки, затверджену спільним наказом Держкомветмедицини і НААНУ від 21 серпня 2008року №169/82 та Програму оздоровлення території Чернігівської області від сказу на 2008-2015роки, затвердженої наказом Головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області від 23.12.2008р. №95а.

1.4. Посилити контроль за проведенням щеплень тварин проти сказу приватними лікарями ветеринарної медицини.

1.5. Забезпечити відповідне реагування та аналіз всіх випадків покусів невакцинованими домашніми собаками, встановлювати чому собака не щеплена та застосовувати заходи адміністративного впливу до власника тварини або відповідальних за щеплення тварин проти сказу згідно із статтею 37 Закону України «Про ветеринарну медицину».

1.6. Активізувати роботу відповідними службами щодо проведення боротьби з безпритульними собаками та котами в сільській місцевості, на території мисливських угідь, у містах, включаючи зелені зони навколо міст.

1.7. Проводити роз’яснювальну роботу серед населення (бесіди, лекції, виступи в ЗМІ, видання брошур, листівок, плакатів) про небезпеку сказу для людей і тварин та заходи щодо профілактики і боротьби з ним.

1.8. Інформацію щодо виконання цього наказу надавати до відділу забезпечення протиепізоотичних заходів Головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області до третього числа щомісяця згідно з додатками 1 та 2 до цього наказу.

2. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Заступник
підпис
Ю.В.Павлішен
Ключові слова: сказ, карантин, НПК

Мапа регіонів

На жаль, Ви використовуєте застарілу версію оглядача, що не підтримує відображення інтерактивної карти.

Натисніть мапу для вибору регіону

Навіґація