Ветмедицина Чернігівщини

Інформаційний сайт,
що висвітлює аспекти роботи служби ветеринарної медицини регіону, діяльність державних ветеринарних установ та приватних фахівців ветеринарної медицини, які процюють за ліцензіями.

Щодо заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свинейГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСПЕКТОР ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Наказ
16.06.2014
м. Чернігів
№ 85
Щодо заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней

В результаті аналізу звітності державних установ ветеринарної медицини районів, міст, а також проведених перевірок щодо виконання заходів з профілактики та недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію області, встановлено:

- у всіх без виключення районах не виконується п.16 протоколу ДНПК при Кабінеті Міністрів України від 06.02.2014р. №1, пункти 6 та 2 протоколів Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській обласній державній адміністрації №1 від 04.08.02.2014 року та № 2 від 07-08.04.2014 року стосовно роботи господарств в «закритому режимі», а саме територія ферми не огороджена або огороджена частково, відсутній санпропускник, та дезбар`єр або вони не відповідають ветсанвимогам, відсутні карантинні відділення та забійні площадки, не налагоджено централізоване прання спецодягу;

- інспекторські перевірки свиногосподарств в більшості районів проводяться не належним чином, акти оформляються формально, без застосування адміністративного впливу при явних виявлених порушеннях дотримання ветеринарно-санітарних вимог у свиногосподарствах Бахмацького, Борзнянського, Ічнянського, Коропського, Корюківського, Ніжинського, Н.-Сіверського, Прилуцького, Ріпкинського, Семенівського, Срібнянського, Талалаївського та Чернігівського районів, в жодному районі матеріали до правоохоронних органів не передавались;

- не виконується п.3 протоколу ДНПК при ОДА №2 від 07-08.04.2014р. щодо забезпечення щотижневого висвітлення в засобах масової інформації питань щодо небезпеки виникнення африканської чуми свиней та обов’язкові заходи з її профілактики;

- не забезпечується в ряді районів в тому числі прикордонних Городнянському, Н.-Сіверському, Ріпкинському, Семенівському, Чернігівському та Щорському районах повне охоплення щепленнями проти класичної чуми свиней в господарствах всіх форм власності, що передбачено п.4 протоколу №1 від 05.02.2013року, п.8 протоколу №6 від 05.09.2013року ДНПК при ОДА.

Враховуючи вище викладене, у зв’язку із виявленням африканської чуми свиней серед диких кабанів в Белгородській області Російської Федерації, з метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації, недопущення занесення на територію Чернігівської області збудників особливо небезпечних хвороб тварин та на виконання розпорядження заступника Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 11.06.2014року №54 „Щодо заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней”

НАКАЗУЮ:

1. Головним державним інспекторам ветеринарної медицини районів, міст:

1.1. Посилити державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за виробництвом, переробкою та переміщенням сировини та продукції тваринного походження.

1.2. Під персональну відповідальність забезпечити в повному обсязі виконання всіх рішень ДНПК при Кабінеті Міністрів України, рішень ДНПК при Чернігівській обласній державній адміністрації, попередніх наказів, розпоряджень, доручень Держветфітослужби України та Головного державного інспектора ветеринарної медицини України, наказів Головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області та Головного державного інспектора ветеринарної медицини Чернігівської області, щодо заходів з профілактики та недопущення занесення збудника африканської чуми свиней, зокрема розпорядження Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 31.12.2013 року №239 та наказу Головного державного інспектора ветеринарної медицини Чернігівської області від 07.05.2013 року №89.

2. Директору Чернігівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини КИРИЧЕНКУ Валерію Анатолійовичу, головним державним інспекторам ветеринарної медицини районів:

2.2. Забезпечити проведення моніторингу на африканську чуму свиней в дикій фауні, в першу чергу, серед ослаблених і підозрілих щодо захворювання диких кабанів, особливо в прикордонних з Російською Федерацією та Республікою Білорусь районах.

3. Вичерпну інформацію щодо виконання цього наказу та виправлення недоліків надати до відділу забезпечення протиепізоотичних заходів Головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області разом зі звітом за червень 2014року.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Головного державного інспектора ветеринарної медицини Черінігівської області Павлішена Ю.В.

підпис
В.Д.Кульбако
Ключові слова: АЧС, НПК, інспекторські перевірки

Мапа регіонів

На жаль, Ви використовуєте застарілу версію оглядача, що не підтримує відображення інтерактивної карти.

Натисніть мапу для вибору регіону

Навіґація